Znojemsko láká každoročně stále více návštěvníků. Krásná a nedotčená příroda na straně jedné, dílo lidských rukou od dávných časů na straně druhé.
Hluboké údolí vytvořené řekou Dyjí, dalo vzniknout Národnímu parku Podyjí. Na řece Dyji se nachází znojemská a vranovská přehrada. Další přehrada v nedalekých Jevišovicích, je dokonce nejstarším vodním dílem ve střední Evropě.


Samotné město Znojmo bylo v roce 1226 povýšeno Přemyslem Otakarem I. na královské a bylo obehnáno hradbami. Rotunda sv. Kateřiny připomíná nejstarší českou státnost. Hrad, muzea a staré město s křivolakými uličkami láká k romantickým procházkám. Z radniční věže se Vám nabízí výhled na celé město Znojmo, jeho památky, kostely, renesanční domy a jeho okolí. Labyrint podzemí se rozprostírá pod celým městem.


Kromě města Znojma vás zaujme barokní zámek ve Vranově nad Dyjí, gotický hrad Bítov, zámek Uherčice, či zřícenina hradu Cornštejna, která se hrdě tyčí nad hladinou vranovské přehrady. Technické památky reprezentuje starý vodní mlýn ve Slupi, památník Prokopa Diviše, vynálezce bleskosvodu v Příměticích a muzeum motorizmu ve staré vodárně pod znojemskou přehradou.


Nejblížšími zajímavostmi jsou v samotných Havraníkách i sousedních Hnanicích kostel, na pokraji Znojma pak Loucký klášter s kostelem svatého Václava, na Hradišti kaple svatého Hypolita. Ve vedlejší obci Šatov se nachází Malovaný sklep, Moravský sklípek a pěchotní srub bývalého opevnění československé armády před II. světovou válkou.


Znojemsko je protkáno cyklistickými trasami. Milovníci krásných pohledů by měli projet údolí Dyje a vystoupit na protilehlou Kraví horu, odkud je Znojmo skutečně nejkrásnější. Cestami mezi vinicemi se dostanete do Národního parku Podyjí, kde z vyhlídky Sealsfildova kamene, či Králova stolce, pohlédnete do vykotlaného údolí klikatící se Dyje a na starobylou vinici Šobes, k odpočinku postačí zastávka u Devíti mlýnů. Cyklotrasy vás též zavedou do sousedního Rakouska, kde opět projíždíte vinicemi, obcemi a můžete zajet i do bývalého poutního místa, za hraničním přechodem Hnanice – St. Heilige stein - Svatý kámen, určený k náboženským rituálům, keltské obětní místo.


Pokud se vaše těla unaví nekonečným šlapáním a obdivováním krás znojemska, historie a okolí, přichází čas na posezení v chladném vinném sklepě, k ochutnání zlatavého, či rubínového moku. Řízené ochutnávky vína vám nabízíme v našich prostorách Vinné sklepy u Milbachů v lokalitě Modrých sklepů Nový Šaldorf, případně celá řada okolních sklepů.